Licznik Geigera

Esencja „ruskiego miru” w strefie wykluczenia

Fot. dazv.gov.ua / Facebook

Od 10 lat Ukraina przechodzi próby odporności i przywiązania do wolności. Wojna rozpętana przez raszystów próbuje odebrać jej wszystko – terytorium, godność i wolność. Ukraińcy walczą. 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się nowa fala przemocy – pełnoskalowa inwazja.

Dwa lata temu putinowskie wojska przekroczyły granice Ukrainy. W pierwszym dniu zajęły m.in. elektrownię jądrową w Czarnobylu i próbowały zdobyć Kijów. Na szczęście po ponad miesiącu okupacji raszyści opuścili strefę wykluczenia, a próba przejęcia kontroli nad Kijowem się nie powiodła.

Nasi przyjaciele dzielnie walczą. Śmierć towarzyszy im jednak każdego dnia. Do tej pory w obronie swojej ojczyzny poległo 36 pracowników przedsiębiorstw z Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. 10 zginęło w miejscu swojego zamieszkania.

Są i tacy, którzy wciąż są w rosyjskiej niewoli, a wśród nich 103 gwardzistów ochraniających elektrownię jądrową w Czarnobylu.

Obecnie blisko 500 pracowników strefy wykluczenia służy w Siłach Zbrojnych Ukrainy.

Po wyzwoleniu Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia uwaga całej społeczności międzynarodowej skupiła się na Zonie. Ludzie z całego świata pomagali i wciąż pomagają w odbudowie zniszczonych laboratoriów, budynków i całej infrastruktury. Niemal od samego początku tym pracom przyglądają się dziennikarze i filmowcy z całego świata. Władze Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia dziękują im za uwagę i przekazywanie prawdy o działalności raszystów.

Droga do zwycięstwa może być długa i trudna. Wierzymy, że Ukraina pokona zło. A my kiedyś w lepszych czasach powrócimy do Zony!

Na zdjęciach udostępnionych przez zarząd strefy wykluczenia możecie zobaczyć samą esencję „ruskiego miru” w Zonie: