Ahoj przygodo! Rzeką Prypeć do Czarnobyla

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami firma turystyczna Chernobyl Tour uruchamia nową opcję wypraw do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Od teraz można się tam dostać statkiem wycieczkowym. Najbliższe rejsy 21 i 28 października oraz 4 listopada. Cena to 450 dolarów od osoby.

„Unikalny projekt Chernobyl Tour, licencjonowanego operatora turystycznego w czarnobylskiej zonie, daje możliwość dostania się do Czarnobylskiej Zony Wykluczenia przekraczając granicę na wodzie. To pierwszy taka możliwość od czasu wypadku w Czarnobylu” – czytamy na stronach internetowych firmy.

Cena 450 dolarów obejmuje m.in. załatwienie spraw administracyjnych, obowiązkowe ubezpieczenie, podróż autobusem i statkiem, opiekę przewodnika i obiad w jednej z czarnobylskich stołówek.

Co istotne, turyści przewożeni są autobusem z Kijowa do wsi Stacholisja na granicy Zony. Tam wsiadają na pokład statku wycieczkowego, którym przekraczają granicę Strefy Wykluczenia. Rejs rzeką Prypeć m.in. przez miejscowości Opaczyce, Czarnobyl i Lelów, aż do przepompowni wody przy elektrowni jądrowej ma zająć około dwóch godzin. Tam grupa przesiada się do autobusu i wyrusza do Prypeci. Program zakłada również spacer uliczkami miasta Czarnobyl. Powrót do Kijowa drogą lądową.

Organizatorzy zaznaczają, że uczestnicy rejsu obowiązkowo muszą posiadać wiatrówkę i czapkę, a w przypadku złej pogody termin wyprawy może zostać przesunięty.

Szczegóły na stronach internetowych Chernobyl Tour.