„Chernobylite” na Kickstarterze

Fot. The Farm 51 Group SA

Fot. The Farm 51 Group SA

Gliwickie studio The Farm 51 uruchomiło kampanię na Kickstarterze. Dzięki niej można wesprzeć twórców gry „Chernobylite”, a także zamówić jej kopię w przedsprzedaży oraz dodatkowe gadżety.

Dzięki kampanii autorzy gry „Chernobylite” chcą zdobyć dodatkowe fundusze m.in. na rozszerzenie dostępnych lokacji w swoim produkcie.

Fani gier surwiwalowych, a także Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia mają do wyboru wiele opcji. Za wsparcie w postaci 2 dolarów można otrzymać tapetę z kadrem z gry, cyfrowy artbook oraz specjalne podziękowania od twórców gry. Osoby, które zdecydują się na przekazanie 15 dolarów, otrzymają dodatkowo dostęp do grywalnej wersji demonstracyjnej gry. Ma to nastąpić już w maju.

Wsparcie kwotą 35 dolarów zaowocuje m.in. dostępem do wersji demonstracyjnej, a także do pełnej wersji przed jej planowaną premierą. To jednak nie koniec. Opcji jest bardzo dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Natomiast osoby, które zdecydują się na wsparcie w wysokości 1200 lub 2500 dolarów otrzymają poza grą i wszystkimi dodatkowymi gadżetami także wycieczkę do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Terminarz projektu „Chernobylite”:

  • kwiecień 2019 r. – uruchomienie kampanii na Kickstarterze
  • maj 2019 r. – dostarczenie ekskluzywnej wersji demonstracyjnej gry (jedna do dwóch godzin rozgrywki)
  • maj-wrzesień 2019 r. – zbieranie opinii od osób, które zagrały w wersję demonstracyjną gry
  • październik 2019 r. – uruchomienie zamkniętych testów
  • listopad 2019 r. – wydanie wczesnej wersji gry na platformie Steam.
  • druga połowa 2020 r. – w oparciu o opinie graczy przygotowanie rozszerzonej gry na komputery PC.

Wszelkie szczegóły i cały opis kampanii dostępny jest tutaj.