Licznik Geigera
35. rocznica katastrofy w Czarnobylu

„Czarnobyl.35. Zapal swoją świeczkę”

Fot. pripyat.com
Fot. pripyat.com

Kolejny raz w nocy z 25 na 26 kwietnia odbędzie się kolejna edycja akcji „Czarnobyl. Zapal swoją świeczkę”. W tym roku, w 35. rocznicę awarii w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej odbędzie się ona w Prypeci, ale także w każdym możliwym zakątku świata.

Niestety pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 pokrzyżowała znów pokrzyżowała plany organizatorów. W wydarzeniach na placu centralnym w Prypeci będzie mogło wziąć udział jedynie 35 osób. Osoby, które chcą uczestniczyć w tej akcji, powinny skontaktować się z głównym organizatorem, Aleksandrem Sirotą – e-mail: chornobyl.info@gmail.com.

Pozostali chętni będą mogli oddać hołd pracownikom elektrowni, likwidatorom skutków awarii i wysiedlonym mieszkańcom we własnym miejscu zamieszkania. Wystarczy 26 kwietnia o godz. 1.23 zapalić własną świecę pamięci i zrobić zdjęcie lub film. Do materiału można dołączyć własne wspomnienia lub opisać, dlaczego właśnie ten dzień jest tak ważny. Następnie zdjęcie lub film należy umieścić na Facebooku czy Instagramie i oznaczyć hasztagiem #Chornobyl35.