Helikopterem na wycieczkę

Trwają przygotowania do nowego sezonu wypraw do Czarnobyla. Strefa Zero przetestowała więc możliwość przelotów śmigłowcem nad Czarnobylską Strefą Wykluczenia. Lot odbył się ze Sławutycza, a całe wydarzenie opisał lokalny portal samorządowy e-slavutich.gov.ua.

„Dziś (19 listopada 2018 r. – przyp. red.) pierwsi turyści wyruszyli na wyprawę helikopterem Robinson 44 ze Sławutycza do strefy wykluczenia. Turystów, wśród których był polski bloger i dziennikarz Tomek Róg, przewieziono z hotelu »Sławutycz« na pole startowe we wsi Guta.

Wycieczka helikopterem trwa 70 minut i daje możliwość obejrzenia 30-kilometrowej zony oraz miast Prypeć i Sławutycz. Dwa pierwsze przeloty zorganizowała ukraińska firma HeliTour. Warto zaznaczyć, że założycielami tej firmy są sławutyczanie.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością »Czarnobylwnieszserwis« już organizuje 3- i 4-dniowe wyprawy ze Sławutycza do strefy wykluczenia. Według danych agencji, w tym roku 30-kilometrową zonę zobaczyło już ponad 800 turystów, którzy łącznie zostawili 1 480 000 hrywien.

Tak więc mamy nadzieję, że zapoczątkowany i tak potrzebny kierunek wypraw przełoży się na większą liczbę turystów, którzy będą przyjeżdżać do naszego miasta Sławutycza”.

(e-slavutich.gov.ua)