Licznik Geigera
35. rocznica katastrofy w Czarnobylu

Konferencja INUDECO w Sławutyczu oraz on-line

Fot. INUDECO

W dniach 26-29 kwietnia odbędzie się szósta odsłona międzynarodowej konferencji INUDECO, poświęconej m.in. bezpieczeństwu jądrowemu, likwidacji elektrowni jądrowych i rewitalizacji środowiska. W związku z sytuacją związaną z pandemią SARS-Cov-2 organizatorzy konferencji zdecydowali, że odbędzie się ona w Sławutyczu, ale także w formule on-line.

W tym roku, związku ze zbliżającą się 35. rocznicą katastrofy w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, uczestnicy będą mogli wziąć udział w takich panelach dyskusyjnych jak:

  • Czarnobylska Elektrownia Jądrowa i obiekt „Ukrycie” – 27 kwietnia
  • Energetyka jądrowa i nowa generacja – 28 kwietnia
  • Od katastrofy do nowego życia – 29 kwietnia

29 kwietnia odbędzie się także hackathon pt. „Miasto nowych idei”.

Szczegóły zostaną przedstawione do 15 stycznia, a na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 marca br. Co istotne konferencja będzie odbywać się równolegle w Sławutyczu oraz w internecie, a tylko i wyłącznie od decyzji poszczególnych uczestników będzie zależało, w jakiej formule wezmą udział.

Dodatkowe informacje można uzyskać na profilu konferencji INUDECO na Facebooku.

Konferencja odbywa się od 2016 r. Dotychczas wzięło w niej udział ponad 500 specjalistów m.in. z Białorusi, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Japonii Niemiec, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.