Nie żyje pierwszy dyrektor obiektu „Ukrycie”

Fot. Славутицька міська рада / facebook.com/slavutych.mr

Fot. Славутицька міська рада / facebook.com/slavutych.mr

Zmarł honorowy obywatel Sławutycza Wołodymyr Grigorowicz Szczerbina – pierwszy dyrektor obiektu „Ukrycie”, czyli pierwszego sarkofagu. O jego śmierci poinformowała na Facebooku Rada Miasta Sławutycza.

„Sławutycz znał go jako pierwszego dyrektora obiektu »Ukrycie«, który miał odwagę wziąć na siebie odpowiedzialność za podejmowanie ważnych decyzji. Zawsze pracował perspektywicznie, był aktywny zarówno w działaniach Rady Społecznej ds. Rozwoju Miasta, jak i komitetu związkowego weteranów elektrowni jądrowej w Czarnobylu, a jego mądra rada zawsze miała posłuch wśród kolegów i przyjaciół. Był przykładem ludzkiej godności, prawości i tolerancji.

Za swoją pracę i działalność społeczną Wołodymyr Grigorowicz otrzymał liczne nagrody i podziękowania. Był laureatem Państwowej Nagrody Ukrainy i Nagrody Rady Ministrów ZSRR.

Sławutycz stracił swojego wielkiego krajana, ale żywa pamięć o nim będzie wieczna. Składamy szczere kondolencje rodzinie zmarłego i łączymy się z nimi w bólu” – czytamy na profilu Rady Miasta Sławutycza.