Licznik Geigera
35. rocznica katastrofy w Czarnobylu

Para z Wilna odtworzyła „idealne sowieckie mieszkanie” i wynajmuje je fanom „Czarnobyla”

Zdjęcie z oferty umieszczonej w serwisie Airbnb.com

Serial pt. „Czarnobyl” kręcony był w jednej z dzielnic Wilna. Przedsiębiorcza para postanowiła to wykorzystać – odtworzyć „sowiecką atmosferę” w mieszkaniu po swoich dziadkach, ponieważ dom, w którym się znajduje, stale pojawiał się w kadrach produkcji HBO i Sky – informuje serwis novate.ru. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Lista chętnych do wynajęcia choć na chwilę tego lokalu nie ma końca.

Oferta pojawiła się w serwisie Airbnb.com. Mieszkanie jest dostępne dla czterech osób – znajduje się w niej jedna dwuosobowa sypialnia, w drugim pokoju mogą pomieścić się kolejne dwie osoby. Jest oczywiście kuchnia i łazienka.

„Idealne sowieckie mieszkanie” znajduje się w jednej z dzielnic Wilna, gdzie kręcono serial „Czarnobyl”. To właśnie ta produkcja skłoniła parę do zrealizowania pomysłu wynajęcia lokalu. Mieszkanie przez długi czas stało puste po śmierci dziadków chłopaka.

W lokalu zachowały się meble, sprzęty gospodarstwa domowego i wyposażenie, które zostały wykonane przez sowiecki przemysł. To znacznie ułatwiło zadanie młodym ludziom. Wystarczyło wymienić nowoczesną lodówkę, pralkę i telewizor na sowieckie oryginały i odświeżyć – z zachowaniem sowieckich standardów – łazienkę.

Gdy w internecie pojawiły się pierwsze doniesienia o wyjątkowym mieszkaniu, wiele osób podarowało jego właścicielom książki, zdjęcia, rzeczy, zasłony czy naczynia z czasów sowieckich. Wynajmujący mogą liczyć także na poczęstunek znaną z czasów ZSRR „kiełbasą doktorską” i „sowieckim szampanem”.

Mieszkanie można obejrzeć tutaj. Jeśli chcecie wynająć lokum, musicie uzbroić się w cierpliwość. Lista oczekujących na wynajęcie jest bardzo długa.

(novate.ru, airbnb.com)