Licznik Geigera
35. rocznica katastrofy w Czarnobylu

Program konferencji INUDECO 2021

Fot. inudeco.pro

W dniach 26-29 kwietnia odbędzie się szósta odsłona odsłona międzynarodowej konferencji INUDECO, poświęconej m.in. bezpieczeństwu jądrowemu, likwidacji elektrowni jądrowych i rewitalizacji środowiska.

W związku z sytuacją związaną z pandemią SARS-Cov-2 organizatorzy konferencji zdecydowali, że odbędzie się ona w Sławutyczu, ale także w formule on-line.

26 kwietnia w sławutyckim Muzeum Krajoznawczym odbędzie się spotkanie w formie okrągłego stołu weteranów ukraińskiej energetyki jądrowej, a w budynku Rady Miasta Sławutycza rozpocznie się hackaton „Miasto nowych idei”.

27 kwietnia w elektrowni jądrowej w Czarnobylu odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Czarnobylska Elektrownia Jądrowa i obiekt »Ukrycie«”. Tego dnia wystąpią m.in. mer Sławutycza Jurij Fomiczew, p.o. szefa Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia Siergiej Kostjuk, a także p.o. Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej Walerij Sejda. Tego dnia odbędzie się także specjalna wycieczka po elektrowni dla uczestników konferencji. Kolejne panele dyskusyjne odbędą się 28 i 29 kwietnia. Wyniki hackatonu zostaną zaprezentowane 28 kwietnia.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie internetowej inudeco.pro.

3Konferencja odbywa się od 2016 r. Dotychczas wzięło w niej udział ponad 500 specjalistów m.in. z Białorusi, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Japonii Niemiec, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.