Licznik Geigera

Spotkanie mieszkańców Prypeci w ramach konferencji INUDECO

Fot. inudeco.pro

Organizatorzy konferencji INUDECO zapraszają na spotkanie mieszkańców Prypeci i weteranów energetyki jądrowej. Wydarzenie online pod hasłem „Prypeć: na chwilę przed…” odbędzie się w poniedziałek, 26 kwietnia o godz. 18.30 czasu ukraińskiego. Będzie mógł je obserwować każdy zainteresowany.

„W każdym życiu są wydarzenia, których pamięć nie ulega zatarciu pod żadnym pozorem. Ich szczegóły i konsekwencje, myśli i emocje z nimi związane na zawsze pozostają w duszach tych, na których drodze stanęli. Zbliżająca się 35. rocznica czarnobylskiej katastrofy to okres, w którym te wspomnienia uderzają potężną falą w tych, którzy przeżyli tę tragedię. I nie ma znaczenia, czy byłeś likwidatorem, ofiarą czy przesiedleńcem” – czytamy w zapowiedzi spotkania.

Wydarzenie będzie transmitowane z Muzeum Krajoznawczego Miasta Sławutycza i Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Spotkają się tam byli mieszkańcy Prypeci i weterani energetyki jądrowej. Spotkanie poprowadzi Aleksandr Kupnyj – były pracownik elektrowni, dziennikarz, bloger i pisarz.

Wieczór wspomnień odbędzie się w ramach konferencji INUDECO. Może je obserwować każdy chętny.

Oto dane dostępowe do platformy ZOOM: