Licznik Geigera
35. rocznica katastrofy w Czarnobylu

Szczeniaki z Czarnobyla znajdą nowy dom w USA

Fot. Archiwum Łukasza Zawadzkiego
Fot. Archiwum Łukasza Zawadzkiego

12 bezdomnych szczeniąt, które do tej pory zamieszkiwały okolice elektrowni jądrowej w Czarnobylu, znajdzie nowy dom w Stanach Zjednoczonych. Wszystko za sprawą akcji organizacji Clean Futures Fund.

Twórcy i wolontariusze organizacji przewieźli 12 psów do Sławutycza. Tam zwierzęta przejdą 40-dniową kwarantannę. Po tym czasie, psiaki zostaną przetransportowane do Stanów Zjednoczonych. W USA zostaną adoptowane. Dzięki temu będą miały zawsze dach nad głową, jedzenie i kochające ich ludzkie rodziny.

W akcji łapania zwierząt pomagał Łukasz Zawadzki – alpinista przemysłowy, który pracuje na placu budowy nowego sarkofagu. W ubiegłym tygodniu Polak otrzymał od organizacji SPCA International i Clean Futures Fund dyplom za odwagę, za uratowanie bezdomnego psa, który utknął na dachu nowego sarkofagu nad zniszczonym reaktorem numer 4 elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Fot. Łukasz Zawadzki
Fot. Łukasz Zawadzki
Fot. Łukasz Zawadzki
Fot. Łukasz Zawadzki
Fot. Łukasz Zawadzki
Fot. Łukasz Zawadzki

Organizacja Clean Futures Fund prowadzi akcję pod hasłem „Psy Czarnobyla”. Polega ona na humanitarnym ograniczaniu populacji bezdomnych zwierząt w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, tj. sterylizacji i kastracji. Pomoc może każdy, wpłacając dowolną kwotę na stronie internetowej akcji.

Pieniądze są przeznaczane na zakup szczepionek, środków znieczulających i materiałów medycznych potrzebnych do zabiegów weterynaryjnych.