Licznik Geigera

Trasa rowerowa w strefie wykluczenia zatwierdzona

Fot. cotiz.org.ua / CC BY 4.0

W strefie wykluczenia zatwierdzono pierwszą trasę rowerową. Biegnie ona od punktu kontrolnego Zielony Przylądek we wsi Stracholesie przez wsie Kupowate, Opaczyce i Plutowiszcze.

Organizacyjno-Techniczne i Informacyjne Centrum Zarządzania Strefą Wykluczenia zaprosiło przedstawicieli ukraińskiego środowiska rowerowego do przeprowadzenia próbnego przejazdu technicznego.

Trasa w strefie wykluczenia od początku do końca liczy ponad 45 kilometrów. Czas przejazdu został określony na sześć godzin. COTIZ zaznacza, że uczestnikom wyprawy łatwo będzie znaleźć właściwy kierunek – ścieżka rowerowa została odpowiednio oznaczona.

Jak zaznaczono, przejazd techniczny pokazał, że dla wygody zwiedzających na leży trasę podzielić na osobne odcinki, oznaczyć według skali trudności i ustalić odpowiedni przedział czasowy do pokonania każdego z nich.

Fachowcy omówili i opracowali specjalny algorytm działania w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na trasie, m.in. awarii roweru czy też pogorszenia samopoczucia uczestnika.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz film:

(cotiz.org.ua / CC BY 4.0)

Na rowerze po Zonie? Dlaczego nie!