Zmiany personalne w zarządzie Zony

Jak już informowaliśmy, Witalij Petruk został odwołany ze stanowiska szefa Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia. Dziś poinformował o tym oficjalnie, „zmieniając status na Facebooku”.

„Myślę, że pracowaliśmy ciężko i owocnie. Agencja w 2015 r. i dziś to dwie różne instytucje. Wychodziliśmy z inicjatywą, czasami nawet za bardzo. Byliśmy w stanie inicjować i wdrażać niestandardowe rzeczy (i to w służbie cywilnej).

Czy były braki i pomyłki? Oczywiście, że tak. Ale je naprawialiśmy. Zadanie na przyszłość to być prężnym i gotowym. To podstawa dalszego rozwoju Agencji. Ważne jest, aby iść dalej.

Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i byli blisko. Poczucie wspólnoty było zawsze obecne. To była praca zespołowa. Zaczęliśmy przekształcać Czarnobyl w terytorium zmian” – napisał Witalij Petruk na Facebooku.

Petruk był szefem Agencji od 25 września 2015 r. do 12 października 2019 r.

Przypomnijmy, że w połowie września na emeryturę odszedł jeden z ważniejszych fachowców w Agencji, Oleg Naswit, który pracował w Zonie przez blisko 30 lat. Był on pierwszym zastępcą Witalija Petruka.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szefem Agencji. Zapewne będzie to osoba związana z nowym ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i jego rządem. Obecnie pełniącym obowiązki szefa Agencji jest dotychczasowy drugi zastępca Petruka, Wołodymyr Feszczenko.

Nowe tablice informacyjne w Zonie