Licznik Geigera

Adam Higginbotham „O północy w Czarnobylu”

Fot. Wydawnictwo SQN
Fot. Wydawnictwo SQN

2 października swoją polską premierę miała książka Adama Higginbothama pt. „O północy w Czarnobylu”. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN, a patronem medialnym został serwis Licznik Geigera.

„Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii atomowej i fizyce jądrowej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy zostały bezceremonialnie obalone. Wiktor Briuchanow, pierwszy dyrektor, chciał zrezygnować ze swojej funkcji, ale podanie zostało podarte na jego oczach” – czytamy w opisie nowej publikacji.

Adam Higginbotham urodził się w 1968 roku w Anglii, pisał dla magazynów „GQ”, „The New Yorker” i „The New York Magazine”. Mieszka w Nowym Jorku. Jego książka powstała na podstawie… wywiadów, listów, nieopublikowanych wspomnień i dokumentów z niedawno odtajnionych archiwów. Autor poświęcił kilka lat, aby dowiedzieć się prawdy o Czarnobylu – tragedii, która 26 kwietnia 1986 roku wstrząsnęła światem i do dzisiaj wzbudza zainteresowanie. To opowieść o wybuchu, o życiu po wydarzeniach z 26 kwietnia, propagandzie i dezinformacji.

Więcej o książce, w tym jej darmowy fragment, można przeczytać na stronach internetowych Wydawnictwa SQN.