„Awaria czarnobylska w relacjach naocznych świadków” – wykład w Warszawie

W środę, 20 lutego, na Politechnice Warszawskiej odbędzie się seminarium poświęcone pamięci Jana Machcewicza – pioniera polskie radiotelegrafii i radiotechniki. W ramach tego wydarzenia dr inż. Marek Rabiński z Narodowego Centrum Badań Jądrowych wygłosi referat pt. „Awaria czarnobylska w relacjach naocznych świadków”.

Seminarium odbędzie się w ramach 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Miejscem wydarzenia jest sala konferencyjna Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej (gmach Starej Kotłowni) przy placu Politechniki 1.

Rozpoczęcie seminarium zaplanowano na godz. 16.00. O godz. 16.05 rozpocznie się referat dr. inż. Andrzeja Marusaka, przewodniczącego Sekcji Automatyki i Pomiarów Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich pt. „Jan Machcewicz (1892-1923) – inżynier elektryk, pionier Polskiej radiotelegrafii i radiotechniki, porucznik łączności, wykładowca i autor podręczników.

Wykład dr. inż. Marka Rabińskiego z NCBJ pt. „Awaria czarnobylska w relacjach naocznych świadków” rozpocznie się o godz. 16.30. Zakończenie seminarium przewidziano na godz. 18.35.

Więcej informacji na Facebooku.