„Chernobylite” – oto pierwsza zapowiedź gry

Na YouTube i w sieciach społecznościowych pojawiła się pierwsza zapowiedź gry „Chernobylite”” z gliwickiego studia The Farm 51. Zobaczcie sami, co przygotowali najlepsi specjaliści od VR w Polsce.

– Gra „Chernobylite” ma mieć eksploracyjny i surwiwalowy charakter, ale nieprzerwanie będą towarzyszyć nam elementy akcji i horroru – mówił w ubiegłym roku w rozmowie z Licznikiem Geigera Wojciech Pazdur, współzałożyciel i dyrektor produkcji biura The Farm 51, które przygotowuje grę. I jak dodał: „Cały czas historia opowiada o ludziach, którzy cierpieli, zaginęli lub w inny sposób zostali poszkodowani w czasie katastrofy. Nie jest więc tak jak w grze »S.T.A.L.K.E.R« gdzie kolejny raz coś w Zonie wybuchło, dlatego mamy tam poszukiwaczy artefaktów i anomalie. U nas jest wiele elementów fikcyjnych, ale one wszystkie są związane z historią»prawdziwej« katastrofy w Czarnobylu.” Zaznaczył wówczas, że gra prawdopodobnie ukaże się na przełomie 2019 i 2020 r.

 

Wojciech Pazdur: Gra „Chernobylite” ma mieć eksploracyjny i surwiwalowy charakter, ale nieprzerwanie będą towarzyszyć nam elementy akcji i horroru