Serhij Płochij „Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy”

Fot. znak.com.pl

30 września w Polsce ukazała się kolejna książka poświęcona awarii z 1986 r. Autorem publikacji pt. „Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy” jest Serhij Płochij.

„6 kwietnia 1986 roku. Czarnobyl, ZSRR. Następuje wybuch reaktora elektrowni atomowej. Gdyby na Hiroszimę zrzucono pięćset bomb zamiast jednej, uwolnione promieniowanie byłoby równoważne temu, które spowodowała eksplozja w Czarnobylu. Dziesiątki osób umierają w wyniku zatrucia popromiennego. Promieniotwórczy opad doprowadza do skażenia połowy kontynentu. Śmiertelnie zachorują tysiące ludzi” – czytamy na stronach internetowych wydawnictwa Znak.

Jak zaznacza krakowskie wydawnictwo, historia katastrofy, jaką opowiada Płochij, pokazuje Czarnobyl jako przyczynę upadku ZSRR.

Widmo kolejnego Czarnobyla powraca. Czy w krajach rozwijających się i nieumiejętnie korzystających z energetyki jądrowej historia może się powtórzyć? Książka „Czarnobyl” to poruszająca i wiarygodna relacja z katastrofy będąca również wezwaniem do niezwłocznego działania – podkreśla wydawnictwo Znak.

Książkę można kupić na stronie internetowej znak.com.pl.

Fot. znak.com.pl

Fot. znak.com.pl

Adam Higginbotham „O północy w Czarnobylu”