Licznik Geigera

„Czarnobyl. Podróż” także online

Fot. chornobyljourney.org

Jeśli nie mogłeś odwiedzić w Kijowie multimedialnej wystawy „Czarnobyl. Podróż” z okazji 35. rocznicy awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, to nic straconego! Teraz możesz obejrzeć ją także online. Główne materiały ekspozycji są dostępne w językach angielskim i ukraińskim.

Na stronie projektu chornobyljourney.org można dowiedzieć się m.in. tego, jak wyglądał świat w chwili wypadku – w jakich warunkach kulturowych, politycznych i ekonomicznych miała miejsce katastrofa. To także informacje o wydarzeniach z 26 kwietnia 1986 r. i relacje świadków. Co więcej, można opisać także swoje przeżycia i wspomnienia związane z Czarnobylem.

Na stronie można posłuchać także opinii ekspertów na temat przyszłości Czarnobyla: Nikołaja Steinberga, Olega Naswita, Siergieja Mirnego, Władimira Berkowskiego i wielu innych. Projekt chornobyljourney.org to także opowieść o przyrodzie strefy wykluczenia, bogate archiwum multimedialne i możliwość zapoznania się z pracami naukowymi poświęconymi awarii w czarnobylskiej elektrowni.

„Czarnobyl. Podróż”