Licznik Geigera

Kateryna Pawłowa na czele zarządu Zony

Fot. kmu.gov.ua
Fot. kmu.gov.ua

Kateryna Pawłowa została stanęła tymczasowo na czele Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia.

Decyzja została podpisana przez premiera Ukrainy Aleksieja Gonczaruka w środę, 5 lutego. Pawłowa dotychczas pełniła w Agencji funkcję szefa Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Public Relations.

Przypomnijmy, że 31 stycznia Rada Społeczna przy Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia wystosowała dwa pisma – jedno do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, a drugie do premiera Aleksieja Gonczaruka – z informacją o „sytuacji kryzysowej” w zarządzaniu strefą wykluczenia i żądaniem podjęcia natychmiastowych działań.

Rada zwracała uwagę, że dotychczasowy szef Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia Witalij Petruk został zwolniony 12 października 2019 r. Rada Ministrów Ukrainy zwolniła także drugiego zastępcę Wołodymyra Feszczenkę, z kolei pierwszy zastępca Oleg Naswit po osiągnięciu 65 lat musiał odejść na emeryturę.

Rada zaznaczała, że odbyły się już dwa konkursy na stanowisko szefa Agencji i raz na jego zastępcę, ale nie doprowadziły one do żadnych kadrowych rozstrzygnięć. „Faktycznie od ponad 100 dni Państwowa Agencja pracuje bez stałego szefa i zastępców, a w tym czasie doszło do dwukrotnej zmiany tymczasowego kierownictwa”.

„Sytuacja kryzysowa” w zarządzie Zony