Licznik Geigera
35. rocznica katastrofy w Czarnobylu

Kontrola temperatury

Fot. facebook.com/dazv.gov.ua / CC BY 4.0
Fot. facebook.com/dazv.gov.ua / CC BY 4.0

Do 24 kwietnia na Ukrainie obowiązuje stan kwarantanny spowodowany pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. W związku z tym specjalne środki bezpieczeństwa wprowadzono w punkcie kontrolnym Dytjatki, a także w pociągu kursującym ze Sławutycza do stacji Siemichody.

Lekarze z Centrum Specjalistycznej Pomocy Medycznej Strefy Wykluczenia prowadzą tam pomiary temperatury pracowników strefy wykluczenia oraz wszystkich osób, które wjeżdżają do Zony. – W punkcie kontrolnym Dytjatki uruchomiliśmy tymczasowy punkt medyczny. Dla fachowców, którzy pracują w elektrowni atomowej, wsparcie medyczne zapewniane jest w pociągu, którym codziennie jeżdżą do pracy – powiedział Wołodymyr Wdowyczenko, szef centrum medycznego.

W nagłych przypadkach wykwalifikowanej pomocy medycznej pracownicy i goście Zony mogą szukać w centrum medycznym w Czarnobylu.

– Bardzo dziękuję centrum medycznemu i kierownictwu przedsiębiorstw, które należą do obszaru kierowanego przez Państwową Agencję Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia, za szybką reakcję i wdrożenie wszystkich niezbędnych decyzji w celu stworzenia warunków do zapobiegania infekcji wśród pracowników strefy wykluczenia – powiedziała pełniąca obowiązki szefowej agencji Kateryna Pawłowa.

Zaznaczamy, że w Ukrainie wyłączona została komunikacja kolejowa. Na trasie Sławutycz-Siemichody-Sławutycz kursuje tylko jedna para pociągów, która o poranku zawozi niezbędny personel elektrowni do pracy, a wieczorem odwozi do domów.

(dazv.gov.ua)

Dezynfekcja ulic w Czarnobylu