Mural na ścianie elektrowni coraz bliżej

W piątek, 6 września, na wschodniej ścianie budynku hali turbin elektrowni jądrowej w Czarnobylu powstał szkic pod mural, który zwyciężył w ogłoszonym wiosną konkursie. To praca Walerego Jurijowicza Korszunowa pt. „Spojrzenie w przyszłość” („A Look into the Future”).

Do realizacji muralu na wschodniej ścianie hali turbin zarząd elektrowni wybrał grupę MuralMarket, znaną ze swoich realizacji w Kijowie i innych miastach Ukrainy. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, prace nad muralem powinny zakończyć się w ciągu dwóch, trzech tygodni. Przewidują, że do namalowania całego obrazu zostanie użytych około tysiąca puszek z farbą w sprayu.

Fot. Коршунов Валерій Юрійович / chnpp.gov.ua

Fot. Коршунов Валерій Юрійович / chnpp.gov.ua

W konkursie, który zorganizował zarząd elektrowni, złożonych zostało 30 prac. W procesie głosowania na profilu elektrowni na Facebooku wzięły udział jednak tylko 24 prace, gdyż pozostałe projekty zostały złożone po terminie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie kolorowego szkicu muralu, a także zaprezentowanie swojej koncepcji w formie pisemnej. Projekt musiał być dostosowany do wymiarów ściany hali turbin, tj. 18,5 x 57,9 m.

Zwycięska praca została wyłoniona przez jury spośród projektów, które najbardziej spodobały się fanom elektrowni na Facebooku.

Zwycięzca otrzymał w nagrodę dwudniową, ekskluzywną wycieczkę do elektrowni jądrowej w Czarnobylu i miasta Prypeć (dla siebie i dwóch zaproszonych osób), a także 5 tysięcy hrywien w gotówce.

(chnpp.gov.ua)

„Spojrzenie w przyszłość”