Licznik Geigera

Nowa wersja „Planu miasta Prypeć” już jest!

Fot. Sebastian Marciak / marciak.pl

W niedzielę, 6 grudnia ukazało się szóste już wydanie „Planu miasta Prypeć”.

„Mapa została wykonana na podłożu wodoodpornym podobnie jak wydania drugie i trzecie. Ze względu na spore różnice mapy względem wydań poprzednich oraz ze względu na jubileuszowy rok miasta Prypeć, 50-lecie jego powstania, została zmieniona okładka. Format jest nieco mniejszy niż wcześniejsze edycje ale przez to poręczniejszy nie tracąc jednocześnie wiele ze swojej treści. Mniejszy format ułatwia też schowanie w kieszeni większości spodni typu bojówki” – informuje twórca planu Sebastian Marciak.

Jak zaznacza, z wydania szóstego zniknęło osiedle Leśne. „Zniknęło ono nie tylko z mapy, ale w związku z pożarami niestety i z realnego świata”.

Pojawiła się za to kolejna wersja językowa – niemiecka. Są także nowe piktogramy, które częściowo zastąpiły opisy tekstowe, przez co poprawiła się czytelność planu. Nowością na mapie są także oznaczenia dystrybutorów wody gazowanej oraz mozaik ściennych, których twórcą był Iwan Litowczenko. Zaznaczone są też miejsca bardziej niebezpieczne, gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

Szczegóły na stronie internetowej marciak.pl. Mapę można kupić m.in. na Allegro, eBay, w księgarni Odkrywcy w Łodzi, w punktach informacyjnych Chernobyl Tour, a także na wycieczkach firm Aliena Tours i Strefa Zero. Patronem medialnym tego wydania jest Licznik Geigera.