Ostateczne zadanie „Top Gear”

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May to prawdziwe ikony telewizji. Stworzyli najpopularniejszy na świecie program motoryzacyjny – „Top Gear”. Gwiazdorzy w ubiegłym roku odeszli ze stacji BBC po tym, gdy Clarkson uderzył jednego z producentów w trakcie sprzeczki. Wkrótce będzie można ich zobaczyć w kompletnie nowej produkcji pt. „The Grand Tour”, którego producentem jest serwis Amazon.com. W oczekiwaniu na nową odsłonę ich programu, zobaczcie materiał, jaki kilka lat temu zrealizowali w strefie wykluczenia.

Podczas realizacji jednego z odcinków 21. serii programu „Top Gear”, Clarkson, Hammond i May odwiedzili Ukrainę. Testowali tam trzy małe hatchbacki – Dacię Sandero, Forda Fiestę i Volkwagena Up!. Jednym z zadań otrzymanych od producentów była podróż do Czarnobyla, a raczej jej uniknięcie. Gwiazdorzy mieli maksymalnie zwiększyć zużycie paliwa w swoich samochodach, aby nie dojechać do granicy zony. Co z tego wyszło? Zobaczcie.

Oto dwa klipy, które w serwisie YouTube umieściła stacja BBC:

Odcinek ten miał swoją brytyjską premierę 16 lutego 2014 r. Widzowie polskiej wersji językowej kanału BBC Knowledge (obecnie BBC Brit) mogli po raz pierwszy obejrzeć ten materiał 11 dni później. Przy realizacji filmu ekipa „Top Gear” współpracowała z firmą ChernobylTour.com, która na swojej stronie internetowej chwali się m.in. tym, że jako pierwsza zaczęła organizować wyjazdy do strefy wykluczenia.