Licznik Geigera

Przewodnicy badają potencjał turystyczny Sławutycza

Fot. Славутицька міська рада / facebook.com/slavutych.mr
Fot. Славутицька міська рада / facebook.com/slavutych.mr

Za nami pierwszy dzień specjalnej ekspedycji do Sławutycza i strefy wykluczenia dla przewodników. Przedstawiciele 15 firm turystycznych, w tym polskiej Strefy Zero, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, a także dziennikarze kanałów telewizyjnego Pryamij oraz 112 Ukraina przyjechali do miasta pracowników czarnobylskiej elektrowni i strefy wykluczenia.

„Sławutycz ma wszelkie atuty, aby stać się miastem turystycznym” – udowadniał to podczas prezentacji o mieście pierwszy zastępca burmistrza Wiktor Szewczenko.

Uczestnicy wyprawy odbyli pieszą wycieczkę po mieście, odwiedzili lokalne muzeum, a także spotkali się z likwidatorami skutków awarii w czarnobylskiej elektrowni. Na koniec pierwszego dnia dyrektorka Agencji Rozwoju Regionalnego miasta Sławutycza Aryna Starowojtowa zaprezentowała infrastrukturę noclegową, gastronomiczną, sportową, kulturalną i rozrywkową Sławutycza i najbliższych jego okolic.

Jutro uczestników czeka wyprawa do elektrowni atomowej w Czarnobylu. Zwiedzą oni m.in. sterownię IV bloku energetycznego i Arkę.

Zobacz zdjęcia:

Przewodniku, na wycieczkę!