Licznik Geigera

Przewodniku, na wycieczkę!

Fot. Агентство регіонального розвитку, facebook.com/RegionalDevelopmentAgency
Fot. Агентство регіонального розвитку, facebook.com/RegionalDevelopmentAgency

W połowie lutego odbędzie się specjalna ekspedycja do Sławutycza i strefy wykluczenia dla… czarnobylskich przewodników. Jej celem jest szkolenie osób oprowadzających grupy turystyczne po Zonie, a także zwrócenie uwagi na potencjał Sławutycza przy organizacji wypraw.

W wyprawie, która odbędzie się 13 i 14 lutego, mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji turystycznych, przewodnicy czarnobylscy i przedstawiciele mediów. Program wizyty w Zonie opracował jeden z pierwszych organizatorów wycieczek do Zony Siergiej Akulinin – właściciel firmy Czarnobylwniewszserwis (Чернобильвнешсервіс).

Na wyprawę zapraszają: zarząd elektrowni jądrowej w Czarnobylu, Centrum Informacji Turystycznej przy Agencji Rozwoju Regionalnego miasta Sławutycza, Klaster turystyczny miasta Sławutycza, Wszechukraińskie Stowarzyszenie Przewodników i agencja turystyczna Czarnobylwniewszerwis (Чернобильвнешсервіс).

W pierwszym dniu wycieczki odbędą się spotkania w Sławutyczu z przedstawicielami administracji miasta, Agencji Rozwoju Regionalnego, likwidatorami skutków czarnobylskiej awarii i lokalnej branży hotelarskiej. Uczestnicy będą mogli zwiedzić miasto, odwiedzić Muzeum Krajoznawcze Miasta Sławutycza i Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej, a także sprawdzić lokalną bazę turystyczną (noclegi, wyżywienie, sport, kultura i rozrywka).

Drugi dzień to wyprawa do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. W jej trakcie przewodnicy będą mogli zwiedzić elektrownię jądrową (m.in. sterownię reaktora nr IV, płytę reaktora nr III, halę pomp cyrkulacyjnych, halę komputera SKALA, pawilon widokowy) i porozmawiać z pracownikami służb ochrony elektrowni.

Zapisy prowadzone są do 10 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły i link do formularza rejestracyjnego na profilu Rady Miasta Sławutycza na Facebooku.

Sławutycz

Siergiej Akulinin: dzięki turystom Sławutycz będzie się rozwijać