Licznik Geigera

Rusza transport wypalonego paliwa jądrowego

Fot. cotiz.org.ua

To ważna informacja dla osób planujących wizytę w strefie wykluczenia i operatorów turystycznych. We wtorek, 8 czerwca rozpocznie się transport wypalonego paliwa jądrowego z magazynu typu „mokrego” ISF-1 do miejsca przetworzenia i składowania, czyli ISF-2. Oznacza to, że w godz. od 9.30 do 12.45 całkowicie będzie blokowana droga między elektrownią a nowym składowiskiem.

Organizacyjno-Techniczne i Informacyjne Centrum Zarządzania Strefą Wykluczenia informuje, że w czasie transportu wypalonego paliwa jądrowego ograniczony będzie dostęp do takich lokacji jak m.in. miasteczko Prypeć, wieś Kopacze, V i VI blok elektrowni, zbiornik wody chłodzącej i najbliższe okolice elektrowni.

Osoby, które wjeżdżają do strefy od strony KPP Dytjatki i chcą zwiedzić wnętrze elektrowni w ramach programu „Bazowy+” muszą przybyć przed budynek administracyjny ABK-1 do godz. 9.30. Osoby, które wykupiły program „Bazowy” muszą przybyć przed ABK-1 do godz. 9.30 lub między godz. 12.50 a 13.10.

Jako alternatywę COTIZ proponuje skorzystanie z kolejki pracowniczej kursującej między miastem Sławutycz a stacją Siemichody.

(cotiz.org.ua)