Licznik Geigera

Spotkanie z dr. Pawłem Sekułą we Włocławku

Fot. archiwum dr. Pawła Sekuły
Fot. archiwum dr. Pawła Sekuły

Mieszkańców Włocławka zapraszamy na spotkanie z dr. Pawłem Sekułą, który opowie o katastrofie w Czarnobyla i jej bohaterach. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 15 października o godz. 17.00 w sali kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza przy placu Staszica 1.

Dr Paweł Sekuła, historyk i kulturoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie od wielu lat zajmuje się tematyką czarnobylską. Jest autorem wielu artykułów naukowych, a także monografii pt. “Czarnobyl. Społeczno-gospodarcze, polityczne i kulturowe konsekwencje katastrofy jądrowej dla Ukrainy”. Jest również autorem książek “Likwidatorzy Czarnobyla. Nieznane historie” i “Zona. Opowieść o radioaktywnym świecie”.

Społeczny Związek „Czarnobyl” Łotwy odznaczył go w 2018 r. medalem Znak Honoru – „za znaczący wkład na rzecz zachowania pamięci historycznej o katastrofie czarnobylskiej dla przyszłych pokoleń i ludzkości”.

Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa fotografii Marcina Jaworskiego “Oko w oko z Czarnobylem”, którą będzie można oglądać w holu biblioteki przy placu Staszica 1 od 12 października 2020 r.

Darmowe wejściówki są dostępne do odbioru w bibliotece przy placu Staszica 1 we Włocławku. Szczegóły na Facebooku.