Licznik Geigera

Zmiany w sławutyckim muzeum

Fot. Tomasz Róg / Licznik Geigera

Krystyna Belczenko została nową dyrektorką Muzeum Krajoznawczego Miasta Sławutycza i Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Zastąpiła na tym stanowisku twórcę i wieloletniego kierownika placówki Jewgienija Alimowa.

Krystyna Belczenko mieszka w Sławutyczu od 1991 r.. Ukończyła historię sztuki na Narodowej Akademii Menedżerów Kultury i Sztuki w Kijowie. W latach 2012-2022 pracowała już w miejskim muzeum jako przewodnik i młodszy pracownik naukowy. W kolejnych latach pracowała w Agencji Rozwoju Regionalnego, kierując Centrum Informacji Turystycznej.

Nowa dyrektorka zapowiedziała powstanie nowej ekspozycji w muzeum, która będzie dotyczyć rosyjskiej napaści na Ukrainę i wydarzeń, które miały miejsce na terenie Sławutycza i w elektrowni jądrowej w Czarnobylu – informuje portal slavutych.info.

Sławutyckie muzeum ma od teraz nowe godziny pracy – od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-16.00. Placówka może otworzyć swoje podwoje także w niedzielę, po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem telefonu +380 95 537 7924.

Przypomnijmy, że Muzeum Krajoznawcze Miasta Sławutycza i Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej rozpoczęło swoją działalność w 2007 r. Powstało ono na bazie Szkolnego Muzeum Historii Lokalnej, które w 1993 r. założył w sławutyckiej szkole nr 3 nauczyciel historii Jewgienij Alimow. Aż do teraz był on szefem muzeum.

Alimow będzie nadal pracował w muzeum, ale na innym stanowisku.

(slavutych.info)

Muzeum Krajoznawcze Miasta Sławutycza i Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej