Drugie życie Desny

Desna. Fot. Clean Futures Found

Desna. Fot. Clean Futures Found

Poznajcie Desnę. Suczka urodziła się wiosną na terenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia i przez pewien czas była bezdomna. Dzięki organizacji Clean Futures Fund, która prowadzi w Zonie akcję pod nazwą „Psy Czarnobyla”, jej życie zmieniło się o 180 stopni. Znalazła kochających właścicieli i dom pełen czworonogich przyjaciół.

„Desna prowadzi teraz bardzo aktywne życie, pełne wypraw, spływów kajakowych i pieszych wędrówek. Mieszka ze swoją mamą Katriną, pięcioma psami, trzema kotami i trzema kozami” – donoszą członkowie ekipy Clean Futures Fund.

Szczęśliwa ludzka „mama” Desny mówi, że psiak ma zupełnie inny charakter niż każdy inny pies, którego kiedykolwiek miała. Suczka nieustannie skupia się na tym, aby jej dogodzić i zbytnio się od niej nie oddalać się. A największą radość sprawia jej całowanie w nos.

Co więcej, w ostatni weekend Desna po raz pierwszy płynęła kajakiem. Siedziała i w milczeniu obserwowała wszystko, co działo się wokół niej.

Czyż życie psa z Czarnobyla nie może się lepiej potoczyć?

Zobaczcie zdjęcia Desny z wycieczki i spływu kajakiem:

Desna. Fot. Clean Futures Found

Desna. Fot. Clean Futures Found

Desna. Fot. Clean Futures Found

Desna. Fot. Clean Futures Found

Organizacja Clean Futures Fund prowadzi akcję pod hasłem „Psy Czarnobyla”. Polega ona na humanitarnym ograniczaniu populacji bezdomnych zwierząt w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, tj. sterylizacji i kastracji. Pomoc może każdy, wpłacając dowolną kwotę na stronie internetowej akcji.

Pieniądze są przeznaczane na zakup szczepionek, środków znieczulających i materiałów medycznych potrzebnych do zabiegów weterynaryjnych. Organizacja prowadzi również akcję adopcji zwierząt z Czarnobyla. W pierwszej edycji wywieziono z terenu Zony 12 psiaków. Docelowo nowe domy ma znaleźć co najmniej 200 zwierząt.

Dziękujemy organizacji Clean Futures Fund za udostępnienie zdjęć Desny.