HBO i Sky nakręcą serial o Czarnobylu

Stacje telewizyjne HBO i Sky nakręcą pięcioodcinkowy serial o awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Główną rolę Walerego Legasowa – radzieckiego naukowca, szefa komitetu badającego przyczyny katastrofy – zagra Jared Harris znany z takich filmów jak „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, „Mad Men” czy serialu „The Crown”.

Scenariusz serialu, który będzie się nazywać po prostu „Czarnobyl”, pisze Craig Mazin, znany m.in. z „Łowcy i Królowej Lodu”. Reżyserem został Johan Renck („Breaking Bed” i „The Walking Dead”). Produkcją zajmie się Karly Antholis z HBO.

– Od chwili, kiedy Craig Mazin zarysował nam historię, byliśmy przekonani, że trzeba tę historię horroru i odkupienia opowiedzieć. To będzie angażować i doprowadzać do wściekłości naszych widzów, jak również publiczność na całym świecie – powiedział Karly Antholis, cytowany przez serwis deadline.com.

Zdjęcia rozpoczną się wiosną 2018 r. na Litwie. Serial w pierwszej kolejności trafi do stacji HBO i Sky Atlantic, a także serwisu streamingowego NOW TV dostępnego w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

(Deadline.com / Sky)