Licznik Geigera

Kiedy rejsy do Czarnobyla?

Rzeka Prypeć - widok z przystani w Czarnobylu. Fot. Tomasz Róg

Ukraiński resort kultury i Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki rozpatrują możliwość przywrócenia wodnych szlaków turystycznych wzdłuż Dniepru – donosi agencja informacyjna UNIAN. Zgodnie z pomysłem miałyby się pojawić jednodniowe rejsy m.in. na trasie Kijów-Czarnobyl-Kijów.

– Jednodniowe trasy promocyjne na trasach Kijów-Kaniów-Kijów i Kijów-Czarnobyl-Kijów będą polegać na rejsie po Dnieprze odpowiednio wyposażonymi, szybkimi statkami. Podczas podróży odbywałyby się przepłynięcia przez śluzy, kilkugodzinny pobyt, zwiedzanie lokalizacji i powrót do Kijowa – informują służby prasowe resortu kultury.

Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki Ukrainy ogłosiła już przetarg na promocję rzecznych szlaków turystycznych w celu poszerzenia potencjału turystycznego kraju.

– Szlaki rzeczne są okazją do poszerzenia oferty dla gości ukraińskich i zagranicznych przy jednoczesnym zwiększeniu napływu turystów bezpośrednio do ważnych punktów zainteresowania. To nietypowy program dla państwa, ale mimo to jest bardzo ważny – stwierdził minister kultury i polityki informacyjnej Oleksandr Tkaczenko.

Jak zaznaczył, rejsy do Czarnobyla będą realizowane przy udziale Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia. Konkretnej daty uruchomienia rejsów jednak nie podano.

(unian.net)

Statkiem wycieczkowym do Czarnobyla? Jest jednak pewien haczyk