„Polesie. Transformacja wizerunku”

Do 14 grudnia w Centrum Sztuki „Dom czekoladowy” przy ul. Szowkowyczna 17/2 w Kijowie można oglądać wystawę fotografii „Polesie. Transformacja wizerunku”, którą przygotowali pracownicy Czarnobylskiego Radiacyjno-Ekologicznego Rezerwatu Biosfery.

To nie pierwszy wspólny projekt pracowników rezerwatu i fotografów, który poświęcony jest ukraińskiemu Polesiu. Na wystawie zaprezentowano prace dziewięciu autorów, którzy przy pomocy fotografii wykonanych w ciągu ostatnich pięciu lat próbują ukazać cały wizerunek tej krainy – przyrodę, ludzi i architekturę.

„Tu nie ma przypadkowych zdjęć. Za każdą fotografią stoi wieloletnie doświadczenie artystyczne i wiele godzin pracy. Większość zdjęć jest unikatowa. Wiele z nich stworzonych przy pomocy specjalistycznych technik, m.in. ambrotypii czy odbitki srebrno-żelatynowej” – mówią organizatorzy ekspozycji.

Na wystawie zobaczymy zdjęcia Aleksieja Jefremienki, Denisa Kopyłowa, Andrieja Kotlarczuka, Olega Pawluczenkowa, Petro Pogodina, Siergieja Poznańskiego, Pawła Romanowa, Jurija Sanina, Jurija Szelesta, Andrija Żukowa. Za realizację i przygotowanie wystawy odpowiedzialny jest Andriej Kotlaczuk.

Zobacz zdjęcia z wernisażu, który odbył się 6 grudnia:

Więcej zdjęć na stronach internetowych Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia.

(dazv.gov.ua)