Licznik Geigera

Posterunek milicji drogowej w Czarnobylu

Fot. cotiz.org.ua / CC BY 4.0

Nowa atrakcja turystyczna pojawiła się przy drodze wjazdowej do Czarnobyla. Z okazji Dnia Likwidatora ustawiono tam punkt kontrolny milicyjnej inspekcji drogowej. Ekspozycję przygotowała policja obwodu kijowskiego.

Jak wiemy, Czarnobyl jest miejscem, które zastygło w okresie sowieckim. Tamtejsze ulice nie zmieniły swoich nazw. Jest więc ulica Sowiecka, Kirowa, Lenina, czy Armii Czerwonej. Są też dwa pomniki Włodzimierza Lenina. Do okresu sowieckiego odwołuje się nowa atrakcja turystyczna – punkt kontrolny Państwowej Inspekcji Drogowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Można zobaczyć budynek posterunku, a także prawdziwy milicyjny radiowóz. Całość wygląda tak, jakby milicjanci opuścili swoje stanowisko tylko na kilka minut. W radiowozie wisi wyprasowany mundur, w budynku pali się światło, a na stoliku leży dziennik dyżurny.

COTIZ już teraz przewiduje, że rekonstrukcja w krótkim czasie stanie się jedną z najpopularniejszych miejscówek fotograficznych dla osób odwiedzających strefę wykluczenia.

Zobacz zdjęcia: