Licznik Geigera

Sławutycz zaprezentował swój potencjał ukraińskim dziennikarzom

Fot. Агентство регіонального розвитку м. Славутич

Rezydencje artystyczne, wystawy, konferencje, seminaria i festiwale – w tym roku życie kulturalne w Sławutyczu kwitnie i czeka dla turystów. Miasto zdobyło tytuł Małej Stolicy Kultury Ukrainy, a także grant Ukraińskiego Funduszu Kultury w wysokości blisko 9,9 mln hrywien na realizację twórczych inicjatyw.

W ramach prezentacji programu Małej Stolicy Kultury Ukrainy oraz projektu „Славутич: ось [to beⁱ] країна!” odbyła się dwudniowa wycieczka prasowa dla ukraińskich mediów. Pierwszego dnia dziennikarze odwiedzili elektrownię jądrową w Czarnobylu i miasto Prypeć, a drugiego dnia przyłączyli się do obchodów Dnia Miasta.

W sobotę, 5 czerwca w ramach wycieczki prasowej odbyła się prezentacja pierwszego na Ukrainie miejskiego biznes parku przemysłu innowacyjnego „Sławutycz”, który jest własnością miasta i daje możliwość „szybkiego startu” zainteresowanym przedsiębiorcom.

Spółką zarządzającą biznes parkiem jest Agencja Rozwoju Regionalnego Sławutycza. Oferuje ona pełen zakres usług w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, a także zapewnia bieżące wsparcie inwestycyjne. Sławutycki biznes park jest platformą, która łączy ze sobą także centrum kongresowe i coworkingowe.

Głównym celem centrum jest przyciąganie inwestycji do Sławutycza, a także współpraca z przedsiębiorcami i inwestorami, a także wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań.

Dziennikarze odbyli także spacer po mieście, który zakończył się wizytą w Muzeum Krajoznawczym Miasta Sławutycza i Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej.

Zobacz zdjęcia: