Licznik Geigera

„Żywa biblioteka”

Fot. chnpp.gov.ua / CC BY 4.0
Fot. chnpp.gov.ua / CC BY 4.0

Na stacji Siemichody uruchomiono projekt pt. „Żywa biblioteka”. Od teraz pracownicy elektrowni jądrowej w Czarnobylu dzięki lekturze książek mogą umilić sobie czas w pociągu z i do Sławutycza.

Jak informuje zarząd elektrowni, „w okresie kwarantanny wiele osób nauczyło się bardziej świadomie spędzać czas. Ludzie zaczęli więcej czytać, uczyć się online i zajmować się samorozwojem. Setki pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu spędza dziennie po 90-100 minut w pociągu, podróżując ze Sławutycza na teren przemysłowy elektrowni i z powrotem.”

Aby zmotywować ich do edukacji na trasie Siemichody-Sławutycz-Siemichody, a także aby stworzyć nową korporacyjną kulturę, zarząd elektrowni uruchomił projekt „Żywa biblioteka”. To zmodyfikowana wersja bookcrossingu – ruchu nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, aby znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Specjalne półki, na których znajduje się pierwsza partia książek, zostały już zainstalowane na peronie stacji Siemichody.

(chnpp.gov.ua / CC BY 4.0)