Aleksander Sirota oskarża producenta gry „Call of Duty: Modern Warfare” o kradzież

Na kanale PRIPYAT-film na YouTube pojawił się film, w którym firma Activision – producent gry „Call of Duty: Modern Warfare”, została oskarżona o naruszenie praw autorskich. Według słowa założyciela organizacji Centr Pripyat.com Aleksandra Siroty jego zdjęcie, na którym uwieczniono dwie osoby w kombinezonach ochronnych, pojawiło się bezprawnie w wydanej w 2007 roku grze.

Aleksander Sirota zaznaczył, że nie zezwolił na wykorzystanie tego konkretnego zdjęcia, które zostało wykonane w 2006 r. podczas ćwiczeń związanych z bezpieczeństwem radiacyjnym. Co więcej, producenci gry tak je wykadrowali, aby znajdujący się na zdjęciu adres strony internetowej pripyat.com nie był widoczny. Fotografia pojawia się w krótkim wstępie do misji pt. „Wszystko w kamuflażu”, której akcja rozgrywa się w Prypeci.

Założyciel organizacji Centr Pripyat.com podkreślił, że przez kilka ostatnich lat wielokrotnie kontaktował się z firmą Activision – wysyłał e-maile oraz listy. Jednak nawet na oficjalną skargę, którą sporządził z pomocą prawników, nie otrzymał odpowiedzi.

Sirota dodał, że jego zdjęcie pojawiło się w zaktualizowanej wersji gry, która pojawiła się na rynku w 2016 r. Jak zaznaczył, najbardziej zaskakuje go brak jakiejkolwiek reakcji ze strony firmy Activision, a on po prostu chce „sprawiedliwości”.

Sprawę opisał serwis internetowy dtf.ru.

(dtf.ru)