Bezpłatne wycieczki dla likwidatorów i Uniwersytet Czarnobylski zawieszone!

Inauguracja dwóch inicjatyw, które związane są z działalnością Chernobyl Tour, zostały przesunięte w czasie z powodu zagrożenia wirusem SARS-Cov-2. Chodzi o bezpłatne wyjazdy do Zony dla likwidatorów oraz rozpoczęcie kształcenia przewodników w ramach Uniwersytetu Czarnobylskiego.

Pod koniec lutego Stowarzyszenie Czarnobylskich Operatorów Turystycznych podpisało z Kijowską Miejską Administracją Państwową memorandum w sprawie organizacji bezpłatnych wypraw do Zony dla likwidatorów skutków awarii.

Pierwsze wyjazdy były przewidziane jeszcze w tym miesiącu. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zostały jednak odłożone na czas nieokreślony. Stowarzyszenie zapewnia jednak, że gdy tylko sytuacja się ustabilizuje, program zostanie wdrożony w życie.

Bezpłatne wycieczki dla likwidatorów

10 marca w Kijowie odbyła się prezentacja nowej inicjatywy skierowanej do przyszłych przewodników. Uniwersytet Czarnobylski to państwowy kurs dla osób, które chcą oprowadzać turystów po Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Również ta inicjatywa została opóźniona. Jak zaznacza Chernobyl Tour, odroczenie nie oznacza anulowania, a data rozpoczęcia kursu zostanie podana tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Uniwersytet Czarnobylski