Wesprzyj projekt „HALF-LIFE – od Czarnobyla do Fukushimy”

Wraz ze Strefą Zero zachęcamy Was do wsparcia projektu Arkadiusza Podniesińskiego, który od wielu lat odwiedza ukraiński Czarnobyl i japońską Fukushimę. To specjalny fotoalbum pt. „HALF-LIFE”, zawierający unikalne zdjęcia z tych dwóch miejsc. Aby powstał, potrzebne jest Wasze wsparcie na stronach serwisu KickStarter.

Czarnobylska Strefa Wykluczenia zmienia się z roku na rok. Przyroda odzyskuje teren, który do niej należy, ale złomiarze oraz coraz większa liczba „turystów” niszczą to, co – naszym zdaniem – powinno zostać pomnikiem historii awarii w elektrowni jądrowej. Nie zobaczycie już m.in. składowiska sprzętu używanego do usuwania skutków awarii Rosocha. Nie zobaczycie także dobrze zachowanego mieszkania, szkoły czy sklepu w Prypeci.

W 2011 roku, 25 lat po Czarnobylu w wyniku potężnego trzęsienia ziemi i fali tsunami doszło do awarii w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima I. Na mapie świata pojawiło się kolejne miejsce, które ludzie musieli opuścić z powodu wysokiego promieniowania.

Przez ostatnie lata Arkadiusz Podniesiński poświęcił dużo czasu na podróże między Ukrainą, Białorusią i Japonią, aby zebrać materiał potrzebny do stworzenia wyjątkowego fotoalbumu pt. „HALF-LIFE – od Czarnobyla do Fukushimy”.  W trochę ponad tydzień akcja zgromadziła 65 proc. potrzebnych środków, ale jakiekolwiek pieniądze na realizację projektu autor otrzyma tylko jeżeli cel osiągnie 100 proc.

Kolejne dwa tygodnie będą trudniejsze, dlatego wesprzyjcie go. My to zrobiliśmy, bo naszym zdaniem warto!

Więcej informacji w opisie projektu na KickStarterze.

Arkadiusz Podniesiński: Czarnobyl to bardzo ciekawa lekcja historii