Licznik Geigera

Wojna tłumaczy wszystko?

Fot. facebook.com/dazv.gov.ua
Fot. facebook.com/dazv.gov.ua
Fot. facebook.com/dazv.gov.ua
Fot. facebook.com/dazv.gov.ua

Wtorek, 18 lutego był dniem zamkniętym w Prypeci. Był to już kolejny dzień ćwiczeń dla ukraińskich służb bezpieczeństwa. Ale czy rosyjsko-ukraińska wojna tłumaczy niszczenie miasta?

„Dzisiaj, 18 lutego, na terytorium miasta Prypeć służby bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadzały szkolenie taktyczne i inżynieryjne w warunkach miejskich.

Informujemy, że przedsiębiorstwo państwowe COTIZ z wyprzedzeniem wysłało do podmiotów gospodarczych działających w strefie wykluczenia komunikaty dotyczące czasowego ograniczenia wizyt w mieście Prypeć.

Warto pamiętać, że nasi żołnierze ryzykują swoim życiem i zdrowiem już od sześciu lat, chroniąc Ukrainę przed wrogą agresją” – głosi oficjalny komunikat Państwowej Agencji Ukrainy ds. Zarządzenia Strefą Wykluczenia.

Pozostaje więc pytania, czy wszelkie starania m.in. o wpisanie poszczególnych obiektów Prypeci na listę światowego dziedzictwa UNESCO, akcje zamykania okien, zamalowywania bazgrołów, strojenia choinek, wyświetlania trójwymiarowych obrazów, zapalania starych latarni i lamp mają jakikolwiek sens, skoro słowem „wojna” można usprawiedliwić działania ukraińskiego wojska?